Menu
Klubnyt 12. januar kl. 18:15
Gaveindsamling til nyt ministadion ved B1973 Herlev
Klubnyt
30. maj kl. 20:25 Kampprogram uge 22
Klubnyt
30. maj kl. 15:41 DERBY-SEJR
Klubnyt
27. maj kl. 07:02 Indkaldelse til generalforsamling torsdag den 24. juni 2021, kl. 17.30 i klublokalet
Klubnyt
13. maj kl. 09:05 VIDEO: STEPHANIE RINDOM KRAG WEJRUP - EN ILDSJÆL I B.1973 HERLEV OG MODTAGER AF GEPARDPRISEN
Ugen kommende kampe
Juni 2021
13.
søndag
10.00
B. 1973, Herlev
1 - 3
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Elverroad
Gundsø United
Elverroad
13.
søndag
11.00
Ringsted Pigefodbold
UHT
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Forår • Pulje 2
Ringsted Stadion
stadion
B. 1973, Herlev
Ringsted Stadion
stadion
13.
søndag
11.00
B. 1973, Herlev
1 - 7
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 11
Elverroad
FC Ishøj (1)
Elverroad
13.
søndag
11.30
B. 1973, Herlev
livescore
5 - 0
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Elverroad
Glostrup
Elverroad
13.
søndag
12.00
SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold
livescore
2 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 1
St. Lyngby Stadion
B. 1973, Herlev
St. Lyngby Stadion
13.
søndag
13.00
FC Ballerup (1)
livescore
10 - 4
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (02-03) Forår • Pulje 3
Højagerskolen
B. 1973, Herlev
Højagerskolen
14.
mandag
10.00
B. 1973, Herlev
Omklædning 6 A - 1. sal
-
Herrer
M+70
Legends League række A • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
Bane 2
Farum BK 1
Omklædning 6 B - 1. sal
Lillevang Idrætscenter
Bane 2
14.
mandag
10.25
Herlufsholm GF
Omklædning 2
-
Herrer
M+70
Legends League række A • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
Bane 2
B. 1973, Herlev
Omklædning 6 A - 1. sal
Lillevang Idrætscenter
Bane 2
14.
mandag
10.50
REOS 1
Omklædning 3
-
Herrer
M+70
Legends League række A • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
Bane 2
B. 1973, Herlev
Omklædning 6 A - 1. sal
Lillevang Idrætscenter
Bane 2
14.
mandag
18.15
Rosenhøj BK
-
Herrer
M+50
8-Mands +50 - 2021 • Pulje 1
Avedøre Stadion
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion
14.
mandag
19.00
BSF
-
Herrer
M+60
8-mands +60 - 2021 • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
B. 1973, Herlev
Ballerup Idrætspark
Bane 13B - 8-mandsbane
15.
tirsdag
19.00
Hundige BK
-
Herrer
Senior
Finals 8-Herresenior Mester • Pulje 1
Hundige Boldfælled
B. 1973, Herlev
Hundige Boldfælled
15.
tirsdag
19.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+32
Finals 8-M+32 (Old boys) 2 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold
Elverroad Kunstgræs
15.
tirsdag
19.00
IF Frem Bjæverskov
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 11
Bjæverskov Stadion
Bane 2 (Vestbanen)
B. 1973, Herlev
Bjæverskov Stadion
Bane 2 (Vestbanen)
16.
onsdag
18.30
B1973HerlevHjorten
-
Herrer
M+65
5-Mands +65 - Forår • Pulje 1
Elverroad
Virum-Sorgenfri BK
Elverroad
16.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev
livescore
-
Herrer
U13
Finals U13 Drenge 1 8-m • Pulje 1
Elverroad
BK Friheden
Elverroad
19.
lørdag
09.00
Farum BK (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (5)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
09.00
IF Bytoften
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 12
Rundforbi Stadion
B. 1973, Herlev (2)
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
09.00
BK Friheden
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 10
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
19.
lørdag
09.25
B. 1973, Herlev (6)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
IF Skjold Birkerød (2)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
09.25
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 12
Rundforbi Stadion
AB
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
09.30
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 10
Elverroad
Hundige BK
Elverroad
19.
lørdag
09.50
B. 1973, Herlev (5)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (6)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 10
Elverroad
FC Holte (2)
Elverroad
19.
lørdag
10.15
B. 1973, Herlev (6)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
Blovstrød IF
Birkerød Stadion
19.
lørdag
10.15
B. 1973, Herlev (5)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
IF Skjold Birkerød (2)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
10.15
BK Friheden
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 12
Rundforbi Stadion
B. 1973, Herlev (2)
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 22
Brede Idrætsplads
B. 82, Virum (2)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 7
Rudegård Stadion
Herlev IF
Rudegård Stadion
19.
lørdag
10.40
Farum BK (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (6)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
10.40
Blovstrød IF
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 19
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (5)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
10.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 12
Rundforbi Stadion
FC Rudersdal (1)
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
10.50
Herlev IF (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 22
Brede Idrætsplads
B. 1973, Herlev (2)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
10.50
FC Holte (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 7
Rudegård Stadion
B. 1973, Herlev
Rudegård Stadion
19.
lørdag
10.55
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 11
Elverroad
IF Skjold Birkerød
Elverroad
19.
lørdag
11.15
IF Skjold Birkerød (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 20
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (4)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
11.15
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 22
Brede Idrætsplads
Brede IF (1)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
11.15
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 7
Rudegård Stadion
Rosenhøj BK (1)
Rudegård Stadion
19.
lørdag
11.20
Glostrup
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 11
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
19.
lørdag
11.35
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 13
Rundforbi Stadion
Rebæk IF
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
11.40
B. 1973, Herlev (4)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 20
Birkerød Stadion
Ålholm IF (1)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
11.40
IF Skjold Birkerød (4)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 22
Brede Idrætsplads
B. 1973, Herlev (2)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
11.40
Hørsholm-Usserød IK (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 7
Rudegård Stadion
B. 1973, Herlev
Rudegård Stadion
19.
lørdag
11.45
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 11
Elverroad
FC Holte (1)
Elverroad
19.
lørdag
12.00
BSF
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 13
Rundforbi Stadion
B. 1973, Herlev (1)
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
12.10
Måløv BK
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 11
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
19.
lørdag
12.15
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 23
Brede Idrætsplads
IF Skjold Birkerød (5)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
12.15
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) begynder- 19. juni Medalje • Pulje 5
Herlev IF Stadion (Kunst)
BK Avarta
Herlev IF Stadion (Kunst)
19.
lørdag
12.25
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 13
Rundforbi Stadion
FC Rudersdal (2)
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
12.30
Lundtofte Boldklub (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 20
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (4)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
12.40
B. 82, Virum (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 23
Brede Idrætsplads
B. 1973, Herlev (1)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
12.45
Glostrup
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) begynder- 19. juni Medalje • Pulje 5
Herlev IF Stadion (Kunst)
B. 1973, Herlev
Herlev IF Stadion (Kunst)
19.
lørdag
12.45
Herfølge BK
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
19.
lørdag
12.50
Lyngby Boldklub 1921
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 13
Rundforbi Stadion
B. 1973, Herlev (1)
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
12.55
B. 1973, Herlev (4)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 20
Birkerød Stadion
Farum BK (2)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
13.05
Herlev IF (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 23
Brede Idrætsplads
B. 1973, Herlev (1)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
13.10
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
BK Vest, Rødovre
Elverroad
19.
lørdag
13.15
Herlev IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) begynder- 19. juni Medalje • Pulje 5
Herlev IF Stadion (Kunst)
B. 1973, Herlev
Herlev IF Stadion (Kunst)
19.
lørdag
13.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
ORI-Fodbold (1)
Elverroad Kunstgræs
19.
lørdag
13.30
B. 1973, Herlev (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 21
Birkerød Stadion
Lundtofte Boldklub (2)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
13.35
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
19.
lørdag
13.55
Ålholm IF (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 21
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (3)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
13.55
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 23
Brede Idrætsplads
Brede IF (2)
Brede Idrætsplads
19.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
Brøndbyernes IF
Elverroad
19.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
BK Vest, Rødovre
Elverroad
19.
lørdag
14.20
B. 1973, Herlev (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 21
Birkerød Stadion
Farum BK (1)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
14.25
Herfølge BK
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
19.
lørdag
14.25
Brøndbyernes IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 15
Elverroad
B. 1973, Herlev (2)
Elverroad
19.
lørdag
14.45
IF Skjold Birkerød (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 21
Birkerød Stadion
B. 1973, Herlev (3)
Birkerød Stadion
19.
lørdag
15.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Borup IF
Elverroad Kunstgræs

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. senior trøjesponsor