Menu

B1973 Merchandise

Nedenfor er vist klubbens merchandise, som kan købes i Cafe Momse.

Hvis Caféen ikke er åben, kan man kontakte ..(info følger)

Prisliste

B1973 halstørklæde 70kr. ( begge sider vist )

Hue hvid eller blå : 70 kr.

Strikhandsker: 60 kr.

Sætpris halstørklæde og hue: 120 kr.

Sætpris halstørklæde, hue og handsker: 175 kr.

Drybags: 249 kr.

Nøglesnor: 25 kr.

Nøglering : 10 kr.

Kundevogn mønt: 10 kr.

Lighter: 5kr ( begrænset lager)

Klubpins: 20 kr.

Kasket str S-M og L-XL: 150 kr.

Vimpel : 60kr.

Mundbind: 49 kr.

 

 

Klubnyt I går kl. 20:38
Ledige pladser til FCK træning
Klubnyt
19. november kl. 17:13 Mulighed for at tjene penge til dit eller dit barns hold
Klubnyt
18. november kl. 20:48 Pingvincup 2021
Klubnyt
07. november kl. 14:25 Årets priser i B1973
Klubnyt
07. november kl. 14:19 Til alle frivillige i B1973 - sæt kryds i kalenderen
Ugen kommende kampe
December 2021
4.
lørdag
12.00
BK Avarta
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 2
Espelunden Kunstgræs
Kunst 1
B. 1973, Herlev
Espelunden Kunstgræs
Kunst 1
4.
lørdag
12.40
Taastrup FC
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 7
NyBolig Park - Kunstgræs
B. 1973, Herlev
NyBolig Park - Kunstgræs
4.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
Herstedøster IC
Ramsøhallen
4.
lørdag
14.20
Solrød FC
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
B. 1973, Herlev (2)
Ramsøhallen
4.
lørdag
14.50
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
FC Lejre (2)
Ramsøhallen
4.
lørdag
15.10
Tølløse BK (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
B. 1973, Herlev (2)
Ramsøhallen
4.
lørdag
15.40
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
Brødeskov IF
Blovstrød idrætsanlæg
4.
lørdag
16.00
Dragør Bk.
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 1-2 • Pulje 3
Dragør Bk
B. 1973, Herlev
Dragør Bk
4.
lørdag
16.00
Virum-Sorgenfri BK
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
16.00
Store Lyngby IF
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
B. 1973, Herlev (1)
Blovstrød idrætsanlæg
4.
lørdag
16.30
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Blovstrød idrætsanlæg
4.
lørdag
16.50
Lynge-Uggeløse IF (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
B. 1973, Herlev (1)
Blovstrød idrætsanlæg
5.
søndag
09.30
B. 1973, Herlev 3
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (10) 8v8 • Pulje 5
Elverroad Kunstgræs
Herlev IF 2
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
09.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 2 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Hvidovre IF
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
10.45
B. 1973, Herlev 1
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
10.45
B. 1973, Herlev 2
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 6
Elverroad Kunstgræs
Ørestad IF 3
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
12.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U11
VinterBold U11 Piger 3 (11) 8v8 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Roskilde Boldklub
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
12.20
Torslunde-Ishøj IF (3)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (2)
Tune Hallen
5.
søndag
12.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
FC Ishøj
Tune Hallen
5.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
0 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal B (05) • Pulje 1
Tune Hallen
Bagsværd BK
Tune Hallen
5.
søndag
13.10
Himmelev-Veddelev BK (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (2)
Tune Hallen
5.
søndag
13.30
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
Orient GI
Tune Hallen
5.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev (3)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
Fløng-Hedehusene Fodbold
Tune Hallen
5.
søndag
14.10
Hvalsø IF
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.20
IF Skjold Birkerød
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (3)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.30
BK Avarta
HHT
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (1)
Tune Hallen
5.
søndag
14.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
IF Skjold Birkerød
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.50
B. 1973, Herlev (1)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
Greve Fodbold
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (3)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
Blistrup SI (2)
Tune Hallen
5.
søndag
15.10
B. 1973, Herlev (1)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
Hvalsø IF
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.15
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
GVI
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
15.20
B. 1973, Herlev (3)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
IF Skjold Birkerød
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.30
Albertslund IF
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (1)
Tune Hallen
5.
søndag
15.40
IF Skjold Birkerød
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.50
Greve Fodbold
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
16.20
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
Ishøj IF
Strøby-hallen
5.
søndag
16.20
FK Sydsjælland 05
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (3)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.30
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
Greve Fodbold
Strøby-hallen
5.
søndag
16.30
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.40
Ishøj IF
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (1)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.50
B. 1973, Herlev (3)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.50
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.00
Ishøj IF
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (3)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
Greve Fodbold
Strøby-hallen
5.
søndag
17.10
FK Sydsjælland 05
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (1)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.20
FK Sydsjælland 05
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.20
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (3)
Strøby-hallen
8.
onsdag
23.59
B. 1973/Herlev IF
-
Herrer
M+65
VinterBOLD 5-mands M+65 • Pulje 1
Elverroad
Snekkersten IF
Elverroad

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. senior trøjesponsor