Menu

CAMP i efterårsferien 2020

Campen er bygget op efter best practice, med det formål, at den enkelte spiller skal opleve en intens og udviklende fodbold camp, hvor forventningen til alle involverede er, at man deltager for at blive dygtigere.

Vi er dedikeret til kvalitet og vores mål er altid at give den bedst mulige oplevelse. 

Vores camp henvender sig til de spillere som er træningsparate, og klar til to dages intenst fodboldtræning. Det stiller krav til træningsparatheden, da der bliver trænet i mange timer. Campen afholdes begge dage fra 9:00-15:00. Med mulighed for at møde ind kl. 8:00, såfremt forælder har behov for dette i forhold til arbejde.

Tidspunkt:

Torsdag d. 15. oktober - kl. 9:00- 15:00

Fredag d. 16. oktober - kl. 9:00 - 15:00

Pris: 

650 kr. 

Inkluderer:

Drikkedunk, frokost, frugt

 

Gruppeinddeling: ( Med forbehold for ændringer, afhængig af tilmelding.)

Herunder vil grupperne deles ind i hold.

Gruppe 1: årgang 2013 of 2014

Gruppe 2: årgang  2009, 2010, 2011, 2012

Gruppe 3: årgang 2006, 2007, 2008

 

Målmandstræning:

I B. 1973 Herlev ønsker vi, at vores målmænd også er dygtige med fødderne. Derfor indgår de i den "almindelige" træning, og har 2 træningspas med vores målmandstræner om dagen. 

Tilmeldingsfrist:

30. september 2020

 

Via link:

https://kluboffice.dbu.dk//DBU/Activity?id=202130&clubid=1069

 

Husk at noter navn, fødselsår, målmand (for dem som normalt står på mål). 

 

Ved dårligt vejr samt sygdom, refunderes pengene ikke. 

 

Ved spørgsmål eller anden henvendelse kontakt:

Stephanie Rindom Krag Wejrup

Mail: srk@b1973.dk

Klubnyt I går kl. 20:38
Ledige pladser til FCK træning
Klubnyt
19. november kl. 17:13 Mulighed for at tjene penge til dit eller dit barns hold
Klubnyt
18. november kl. 20:48 Pingvincup 2021
Klubnyt
07. november kl. 14:25 Årets priser i B1973
Klubnyt
07. november kl. 14:19 Til alle frivillige i B1973 - sæt kryds i kalenderen
Ugen kommende kampe
December 2021
4.
lørdag
12.00
BK Avarta
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 2
Espelunden Kunstgræs
Kunst 1
B. 1973, Herlev
Espelunden Kunstgræs
Kunst 1
4.
lørdag
12.40
Taastrup FC
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 7
NyBolig Park - Kunstgræs
B. 1973, Herlev
NyBolig Park - Kunstgræs
4.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
Herstedøster IC
Ramsøhallen
4.
lørdag
14.20
Solrød FC
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
B. 1973, Herlev (2)
Ramsøhallen
4.
lørdag
14.50
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
FC Lejre (2)
Ramsøhallen
4.
lørdag
15.10
Tølløse BK (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3
Ramsøhallen
B. 1973, Herlev (2)
Ramsøhallen
4.
lørdag
15.40
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
Brødeskov IF
Blovstrød idrætsanlæg
4.
lørdag
16.00
Dragør Bk.
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 1-2 • Pulje 3
Dragør Bk
B. 1973, Herlev
Dragør Bk
4.
lørdag
16.00
Virum-Sorgenfri BK
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
B. 1973, Herlev
Virumgård kunstgræsbane
4.
lørdag
16.00
Store Lyngby IF
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
B. 1973, Herlev (1)
Blovstrød idrætsanlæg
4.
lørdag
16.30
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Blovstrød idrætsanlæg
4.
lørdag
16.50
Lynge-Uggeløse IF (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 6
Blovstrød idrætsanlæg
B. 1973, Herlev (1)
Blovstrød idrætsanlæg
5.
søndag
09.30
B. 1973, Herlev 3
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (10) 8v8 • Pulje 5
Elverroad Kunstgræs
Herlev IF 2
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
09.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 2 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Hvidovre IF
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
10.45
B. 1973, Herlev 1
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
10.45
B. 1973, Herlev 2
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 6
Elverroad Kunstgræs
Ørestad IF 3
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
12.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U11
VinterBold U11 Piger 3 (11) 8v8 • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Roskilde Boldklub
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
12.20
Torslunde-Ishøj IF (3)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (2)
Tune Hallen
5.
søndag
12.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
FC Ishøj
Tune Hallen
5.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
0 - 0
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal B (05) • Pulje 1
Tune Hallen
Bagsværd BK
Tune Hallen
5.
søndag
13.10
Himmelev-Veddelev BK (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (2)
Tune Hallen
5.
søndag
13.30
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 3
Tune Hallen
Orient GI
Tune Hallen
5.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev (3)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
Fløng-Hedehusene Fodbold
Tune Hallen
5.
søndag
14.10
Hvalsø IF
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.20
IF Skjold Birkerød
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (3)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.30
BK Avarta
HHT
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (1)
Tune Hallen
5.
søndag
14.40
B. 1973, Herlev (2)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
IF Skjold Birkerød
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
14.50
B. 1973, Herlev (1)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
Greve Fodbold
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (3)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
Blistrup SI (2)
Tune Hallen
5.
søndag
15.10
B. 1973, Herlev (1)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
Hvalsø IF
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.15
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
GVI
Elverroad Kunstgræs
5.
søndag
15.20
B. 1973, Herlev (3)
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
IF Skjold Birkerød
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.30
Albertslund IF
-
Herrer
Senior
Indendørs Herresenior - Håndboldmål • Pulje 4
Tune Hallen
B. 1973, Herlev (1)
Tune Hallen
5.
søndag
15.40
IF Skjold Birkerød
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 1
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (2)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
15.50
Greve Fodbold
-
Kvinder
U9
U9 piger (13) Futsal 5/12-21 • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
B. 1973, Herlev (1)
Havdrup Idrætscenter
5.
søndag
16.20
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
Ishøj IF
Strøby-hallen
5.
søndag
16.20
FK Sydsjælland 05
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (3)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.30
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
Greve Fodbold
Strøby-hallen
5.
søndag
16.30
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.40
Ishøj IF
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (1)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.50
B. 1973, Herlev (3)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
16.50
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.00
Ishøj IF
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (3)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.00
B. 1973, Herlev (2)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
Greve Fodbold
Strøby-hallen
5.
søndag
17.10
FK Sydsjælland 05
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (1)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.20
FK Sydsjælland 05
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (2)
Strøby-hallen
5.
søndag
17.20
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U8
U8 dr (14) ½ banestævne Strøby 5/12 • Pulje 1
Strøby-hallen
B. 1973, Herlev (3)
Strøby-hallen
8.
onsdag
23.59
B. 1973/Herlev IF
-
Herrer
M+65
VinterBOLD 5-mands M+65 • Pulje 1
Elverroad
Snekkersten IF
Elverroad

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. senior trøjesponsor