Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Stephanie Rindom Krag Wejrup
Træner
ingen pic
Anette Møllgaard Madsen
Træner
ingen pic
Kasper Aaby Bruun
Klubnyt 12. januar kl. 18:15
Gaveindsamling til nyt ministadion ved B1973 Herlev
Klubnyt
10. maj kl. 19:18 Begrænset mulighed for omklædning
Klubnyt
08. maj kl. 09:19 FODBOLDGLÆDEN LEVER I BEDSTE VELGÅENDE I DBU SJÆLLANDS M+65 RÆKKE
Klubnyt
07. maj kl. 17:48 DBU Sjællands Pokalfinale for Herresenior 8-mands
Klubnyt
07. maj kl. 07:19 Kurv fra opmuntringsfonden
Ugen kommende kampe
Maj 2021
13.
torsdag
18.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Glostrup 95
Elverroad Kunstgræs
15.
lørdag
10.00
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 8-2
B. 1973, Herlev
Greve Idræts Center
Bane 8-2
15.
lørdag
13.30
Nivå-Kokkedal FK
-
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (05) Forår • Pulje 1
Karsemosegård
B. 1973, Herlev
Karsemosegård
15.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje 2b
Elverroad Kunstgræs
Vanløse
Elverroad Kunstgræs
15.
lørdag
16.00
IF Skjold Birkerød (2)
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Birkerød Stadion
K2
B. 1973, Herlev
Birkerød Stadion
K2
16.
søndag
10.00
Hillerød Fodbold
-
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (05) Forår • Pulje 1
Hillerød Stadion
B. 1973, Herlev
Hillerød Stadion
16.
søndag
10.00
Roskilde Pigefodbold
-
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
16.
søndag
10.30
Herlev IF
Omkl. 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Herlev IF Oasen
Herlev Stadion (Ny Kunst) - 8M (B)
B. 1973, Herlev
Omkl. 2
Herlev IF Oasen
Herlev Stadion (Ny Kunst) - 8M (B)
16.
søndag
11.00
Store Merløse IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 2
St. Merløse Idrætsplads
B. 1973, Herlev
St. Merløse Idrætsplads
16.
søndag
13.00
Greve Fodbold
-
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (06) Forår • Pulje 1
Greve Idræts Center
Bane 5
B. 1973, Herlev
Greve Idræts Center
Bane 5
16.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Hareskov IF
Elverroad Kunstgræs
16.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (09) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Høje Gladsaxe IF
Elverroad Kunstgræs
16.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (02-03) Forår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold (1)
Elverroad Kunstgræs
16.
søndag
16.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 11
Elverroad
Måløv BK
Elverroad
17.
mandag
19.00
SIF Oldboys/Girls
-
Herrer
M+32
8-M+32 2 - Forår • Pulje 2
Torvevej
B. 1973, Herlev
Torvevej
17.
mandag
19.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+60
8-mands +60 - 2021 • Pulje 1
Elverroad
Strandgårdsparkens Boldklub
Elverroad
17.
mandag
19.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 5
Elverroad
BFC Lundegården
Elverroad
18.
tirsdag
17.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
FC Holte
Elverroad Kunstgræs
18.
tirsdag
19.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Kvinder
Senior
Sydbank Kvinde Pokalen 2021/22 - Øst • Pokal
Elverroad Kunstgræs
Hvidovre IF (KS)
Elverroad Kunstgræs
18.
tirsdag
19.45
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Høje Tåstrup IF
Elverroad Kunstgræs
19.
onsdag
18.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (08) Forår • Pulje 1
Elverroad
Frederiksværk Fodbold Klub
Elverroad
19.
onsdag
19.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (05) Forår • Pulje 1
Helsinge Stadion
B. 1973, Herlev
Helsinge Stadion
19.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (05) Forår • Pulje 1
Elverroad
Tølløse BK
Elverroad
19.
onsdag
19.00
IF Frem Bjæverskov
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 11
Bjæverskov Stadion
Bane 2 (Vestbanen)
B. 1973, Herlev
Bjæverskov Stadion
Bane 2 (Vestbanen)
;
;

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. senior trøjesponsor