Menu

Holdets stab

Holdleder
profil
Karen Lundegaard Hjul
Træner
profil
Louise Maria Mikaelsen
Træner
profil
Maja Blink Molin
Assistenttræner
ingen pic
Emma Margrethe Audelin
Assistenttræner
ingen pic
Lea Bentsen
Klubnyt 12. januar kl. 18:15
Gaveindsamling til nyt ministadion ved B1973 Herlev
Klubnyt
10. maj kl. 19:18 Begrænset mulighed for omklædning
Klubnyt
08. maj kl. 09:19 FODBOLDGLÆDEN LEVER I BEDSTE VELGÅENDE I DBU SJÆLLANDS M+65 RÆKKE
Klubnyt
07. maj kl. 17:48 DBU Sjællands Pokalfinale for Herresenior 8-mands
Klubnyt
07. maj kl. 07:19 Kurv fra opmuntringsfonden
Ugen kommende kampe
Maj 2021
13.
torsdag
18.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Glostrup 95
Elverroad Kunstgræs
15.
lørdag
10.00
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 8-2
B. 1973, Herlev
Greve Idræts Center
Bane 8-2
15.
lørdag
13.30
Nivå-Kokkedal FK
-
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (05) Forår • Pulje 1
Karsemosegård
B. 1973, Herlev
Karsemosegård
15.
lørdag
14.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje 2b
Elverroad Kunstgræs
Vanløse
Elverroad Kunstgræs
15.
lørdag
16.00
IF Skjold Birkerød (2)
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 3
Birkerød Stadion
K2
B. 1973, Herlev
Birkerød Stadion
K2
16.
søndag
10.00
Hillerød Fodbold
-
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (05) Forår • Pulje 1
Hillerød Stadion
B. 1973, Herlev
Hillerød Stadion
16.
søndag
10.00
Roskilde Pigefodbold
-
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
16.
søndag
10.30
Herlev IF
Omkl. 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Herlev IF Oasen
Herlev Stadion (Ny Kunst) - 8M (B)
B. 1973, Herlev
Omkl. 2
Herlev IF Oasen
Herlev Stadion (Ny Kunst) - 8M (B)
16.
søndag
11.00
Store Merløse IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 2
St. Merløse Idrætsplads
B. 1973, Herlev
St. Merløse Idrætsplads
16.
søndag
13.00
Greve Fodbold
-
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (06) Forår • Pulje 1
Greve Idræts Center
Bane 5
B. 1973, Herlev
Greve Idræts Center
Bane 5
16.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Hareskov IF
Elverroad Kunstgræs
16.
søndag
13.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (09) Forår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Høje Gladsaxe IF
Elverroad Kunstgræs
16.
søndag
15.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (02-03) Forår • Pulje 3
Elverroad Kunstgræs
Greve Fodbold (1)
Elverroad Kunstgræs
16.
søndag
16.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 11
Elverroad
Måløv BK
Elverroad
17.
mandag
19.00
SIF Oldboys/Girls
-
Herrer
M+32
8-M+32 2 - Forår • Pulje 2
Torvevej
B. 1973, Herlev
Torvevej
17.
mandag
19.00
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+60
8-mands +60 - 2021 • Pulje 1
Elverroad
Strandgårdsparkens Boldklub
Elverroad
17.
mandag
19.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 5
Elverroad
BFC Lundegården
Elverroad
18.
tirsdag
17.30
B. 1973, Herlev
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
FC Holte
Elverroad Kunstgræs
18.
tirsdag
19.00
B. 1973, Herlev (1)
-
Kvinder
Senior
Sydbank Kvinde Pokalen 2021/22 - Øst • Pokal
Elverroad Kunstgræs
Hvidovre IF (KS)
Elverroad Kunstgræs
18.
tirsdag
19.45
B. 1973, Herlev
-
Herrer
Senior
8-Herresenior Mester - Forår • Pulje 1
Elverroad Kunstgræs
Høje Tåstrup IF
Elverroad Kunstgræs
19.
onsdag
18.30
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (08) Forår • Pulje 1
Elverroad
Frederiksværk Fodbold Klub
Elverroad
19.
onsdag
19.00
Helsinge Fodbold
-
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (05) Forår • Pulje 1
Helsinge Stadion
B. 1973, Herlev
Helsinge Stadion
19.
onsdag
19.00
B. 1973, Herlev
-
Kvinder
U16
U16 Piger 8-mands (05) Forår • Pulje 1
Elverroad
Tølløse BK
Elverroad
19.
onsdag
19.00
IF Frem Bjæverskov
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 11
Bjæverskov Stadion
Bane 2 (Vestbanen)
B. 1973, Herlev
Bjæverskov Stadion
Bane 2 (Vestbanen)
;
;

Erhvervssponsor

Klubsponsor

Erhvervssponsor med trøjesponsorat

Hold trøjesponsor

1. senior trøjesponsor